Opiekun honorowy: prof. dr hab. Kazimierz Lubiński
Opiekun merytoryczny: dr Joanna May
Opiekun merytoryczny dr Agnieszka Laskowska-Hulisz  

 

 

Informacje  o spotkaniach Koła Naukowego udziela Prezes Koła Weronika Tunkiewicz
pod adresem: 
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

* * *

 

27 maja 2014 r. odbyła się symulacja rozprawy sądowej „Małoletni Świadek Jehowy a prawo odmowy podania krwi” którą członkowie Koła Naukowego Postępowania Cywilnego przygotowali wspólnie ze Studenckim Kołem Naukowym Lex Medica.  

 

Patronat honorowy nad symulacją objęli:

prof. UMK dr hab. Tomasz Justyński, Dziekan WPiA,

prof. dr hab. Kazimierz Lubiński oraz

prof. dr hab. Mirosław Nesterowicz.

 

Członkowie kół mogli liczyć także na pomoc merytoryczną ze strony opiekunów: dr Kingi Bączyk- Rozwadowskiej oraz dr Joanny May.

 

W Audytorium zebrali się nie tylko studenci naszego wydziału ale także licealiści zainteresowani prezentowaną tematyką. Studenci znakomicie poradzili sobie na sali rozpraw o czym świadczą gromkie brawa, którymi nagrodziła ich publiczność.

 

* * *

 

W dniach 21- 22 maja 2014r. odbył się konkurs wiedzy z postępowania cywilnego adresowany do wszystkich studentów Wydziału Prawa i Administracji UMK. Patronat honorowy nad konkursem objął prof. dr hab. Kazimierz Lubiński, zaś opiekę merytoryczną sprawowała dr Joanna May.

 

W ramach konkursu studenci odpowiedzieli na 30 pytań testowych, dzięki którym wyłoniono dziesięć osób zakwalifikowanych do drugiego etapu. W drugim etapie uczestnicy zmierzyli się z trzema kazusami. Na zwycięzców czekały nagrody, w postaci bonów na zakup książek w Księgarni Uniwersyteckiej.

 

 Najlepsi byli:

I miejsce -Piotr Zwarycz,

II miejsce- Katarzyna Andrzejczak, 

III miejsce- Monika Witczyk,

wyróżnienia- Marta Gęsińska oraz Justyna Hoppe.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!